Sıcak Kullanım Suyu Temini

Sanayi ve konutlarda kullanım sıcak suyu konfor açısından olmazsa olmazlardandır. MIT plakalı eşanjörleri ile kullanım suyunuz merkezi veya bireysel olarak üretilebilir. Eski sistemlerle kıyaslandığında daha hijyenik, daha verimli, daha uzun ömürlü, daha ekonomik ve daha kompakt olan bu sistem ile artık yaşanılan kireçlenme, aşırı klor kaynaklı deformasyon gibi problemlerde sistemi komple değiştirmek yerine ufak revizyonlarla sisteminiz eski performansına ulaşabilmektedir

Sıcak Kullanım Suyu Temini

Bölgesel Isıtma

Bölgesel ısı merkezleri, jeotermal kaynaklar, elektrik üretim tesisleri gibi kaynaklardan gelen sıcak su kullanılarak bir bölge, bir ilçe, hatta komple bir il bile ısıtılabilmektedir. Gelen kaynağın çeşidine göre özel dizayn edilen MIT plakalı eşanjörleri ile bölge zonlara ayrılabilmekte ve her bina altına konularak binaların ihtiyacına uygun sıcak su üretilebilmektedir.

Bölgesel Isıtma

Yerden Isıtma Sistemleri

Daha fazla ısınma konforu istenen bölgelerde son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanan yerden ısıtma sistemlerinde ısıtıcı kaynağın korozyondan etkilenmesinin önüne geçmek için kullanılan MIT plakalı eşanjörleri, ısınan alan ile ısıtıcı kaynak arasında bir koruyucu duvar görevi görmektedir. Yüksek korozyon dayanımı, karbon çelik gövdeli, paslanmaz plakalı ve özel dizaynları sayesinde MIT plakalı eşanjörleri sisteminizi yıllarca sorunsuz kullanmanızı garanti eder.

Yerden Isıtma Sistemleri

Basınç Kırıcı

Çok katlı ve yüksek yapılarda sistemin yüksekliğinden kaynaklanan ciddi basınçlar oluşmaktadır. Sistemden kaynaklanan bu basıncı tamamen en altta bulunun ısıtma-soğutma sistemine göndermek sistemin aşırı zorlanmasına ve yorulmasına sebep olur. Ayrıca tesisatı yüksek basınca dayanıklı armatürlerle kurmak gerektiğinden, ilk yatırım maliyeti çok yüksek çıkmaktadır. Bu sistemlerde kazan dairesi veya soğutucu grup ile tesisat arasına yerleştirilecek yüksek basınca dayanıklı MIT plakalı eşanjörleri, sistemden gelen basıncı kendi içinde karşılayarak primer devredeki kazan-soğutma sisteminin düşük basınçlarda rahat çalışmasını sağlar.

Yerden Isıtma Sistemleri

Havuz Isıtması

İster yüzme havuzu olsun isterse sağlık amaçlı olsun, bütün havuzların belli sıcaklıklar arasında olması gerekir. Havuzları istenilen sıcaklıklar arasında tutmak amacı ile basit bir otomasyon yardımıyla MIT plakalı eşanjörleri kullanılmaktadır. Kompakt yapıları sayesinde havuzunuzun makine dairesinde çok az bir alan kaplayan MIT plakalı eşanjörleri, havuzunuzu istediğiniz sıcaklıkta tutmanızı sağlar.

Yerden Isıtma Sistemleri

Merkezi Isıtma Sistemleri

Ülkemizde yürürlüğe giren yeni yasalar çerçevesinde merkezi sistemler özendirilmekte ve bazı durumlarda zorunlu hale getirilmektedir. Bunun nedeni bireysel kullanımlara göre merkezi sistemlerin daha verimli olması ve daha az enerji harcamasıdır. MIT plakalı eşanjörleri, merkezi bir kaynaktan gelen kızgın veya sıcak su ile konutların ısıtılması için gereken sıcak suyu üretmekte, aynı zamanda da kullanım sıcak suyu temin edilebilmektedir.

Merkezi Isıtma Sistemleri