Yeni 3 kanallı conta sistemi ile
daha fazla performans;

3’lü Esnek Basma Kanalları: standart contalardaki düzlemsel basma yüzeyinin aksine simetrik üç farklı basma yüzeyi sayesinde kalıcı deformasyonun ana conta gövdesi üzerinde oluşmasının önüne geçilmektedir. Kanalcıkların üzerinde oluşan deformasyon, kanalcıkların elastikiyeti sayesinde kalıcılık oranı düşük deformasyon şeklinde oluşmaktadır. Bu sayede eşanjörler defalarca kez bakıma alınmasına rağmen contaların değiştirilmesine gerek kalmamaktadır.

İnce Kesitli Basma Yüzeyi: Plakalı eşanjörlerde, standart contalarda bir önceki plakaya basan yüzeyler kalın kesitlidir. İnce kesitli basma yüzeyi, contaların üst yüzeylerinin conta ana gövdesinden V şeklinde ayrılarak ön plakaya dar kesit ile basarak yüzeyde genişlemesine sebep olmakta ve bu sayede basınç dalgalanmalarında daha yüksek dayanım göstermesini sağlamaktadır.

Renkli Kulakçık: Bütün Plakalı Eşanjör contalarında malzemesini belirleyen renkler bulunmaktadır. Standart contalarda bu renkler imalat sonrasında conta yüzeyi boyanarak belirlenir. Uzun süre kullanılan bu contalarda akışkanın yıpratması ve dış hava koşulları sebebiyle bu boyalar silinmekte ve belli bir süre sonunda contanın malzemesinin belirlenmesi imkansız hale gelmektedir. MIT Eşanjör contalarında sabitleme kulakçıklarından birisi tamamen renkli malzemeden yapılmaktadır. Bu sayede conta ne kadar yıpranırsa yıpransın malzemesinin ne olduğu her zaman bilinmektedir.